Anasayfa / Okur Mektupları / Sendika Hakkımızı Alacağız, Biz Kazanacağız

Sendika Hakkımızı Alacağız, Biz Kazanacağız


Ben Manisa’da bir metal fabrikasında çalışıyorum. Yaklaşık 6 yıldan beri aynı fabrikada çalışmaktayım. Çalışma koşullarımız zor ve çok kötü.

Biz de fabrikada güvendiğimiz işçi arkadaşlarla bir komite kurduk. Bize dayatılan kötü çalışma koşullarına karşı bir mücadeleye başladık. O günden beri düzenli toplanıyor ve neler yapacağımızı konuşuyoruz. 

İki yıl önce mücadele ederek sendikaya üye olduk. Ancak patron son dönemde bu işin öncülerinin üzerine gitmeye başladı.  Baskı yaparak, neredeyse gözünüzün üstünde kaşınız var deyip tutanak tutuyorlar.

Fabrikamızda biz metal işçilerini sendikaya üye olduğumuzdan dolayı, kararlı şekilde birliğimizi ve sendikamızı korumamızdan dolayı, bizi tutanaklarıyla yıldırmaya çalışıyorlar. Ama biz yılmayacağız. 

Her zaman doğruluktan yana ve ezilen emekçilerden yanayız. Her zaman işçi sınıfının kazanan olacağını biliyoruz. Ve kazanacağımıza inanıyoruz. Emekçilerden yana bir düzenin ancak ve ancak örgütlü bir işçi sınıfıyla olacağını biliyoruz. 

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Manisa Akhisar’dan Bir Metal İşçisi

Göz atın

Çocuk Gözü

Çocuk Gözü ’ne hoş geldiniz. Adından da anlayabileceğiniz gibi burada çocukların ne düşündüğünü okuyacaksınız. Bugünkü …

HAVA DÖNSÜN, BİRAZ DA HAKTAN ADALETTEN YANA ESSİN YEL

22 Haziran günü hiç ummadığımız bir güne uyandı avukatlar. 19 Haziran Günü Baro Başkanları nezdinde Ankara’ya yapılan …