Anasayfa / Okur Mektupları / Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası – Manisa Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası – Manisa Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası – Manisa Şubesi  10. Olağan Genel Kurulu 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Delegelerin 3/4’ünün katılım gösterdiği genel kurula sivil toplum örgütlerinden katılan temsilciler oldu. 7 yönetim kurulu, 5 denetleme kurulu üyesinin belirlendiği seçimde oylamaya tek listeyle gidildi. Seçim, iyi dilek ve temennilerle sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Yönetim kuruluna Sema Özdiyar Yıldırım, Figen Pehlivan Demirel, Ümmüşah Tüzen, Hilal Bingöl, Devrim Tuncer, Ali Saraç, Selda Şahin seçildiler. 

15 Temmuz sonrası ilerici sendikalara dönük saldırılarılar ve khk ile ihraçlar yaşanmış, çalışanlar işleri ve ekmekleri ile tehdit edilmişlerdi. Sağlık emekçileri bu zor süreçten kararlıkla çıkmış ve mücadeleye devam demiştir. 

Biz Manisa’daki Kırmızı Gazete okurları, işçi ve emekçilerin haklı ve meşru mücadelesinde her daim omuz omuza olacak, haksız baskılara karşı her alanda birlikte mücadele edeceğiz.

Manisa’dan bir Kırmızı Gazete okuru

Göz atın

Nijerya: Gençliğe Yönelik Polis Şiddetine Karşı Bir Öfke Patlaması!

Tüm baskı ve saldırılara rağmen Nijeryalılar haftalardır polis vahşetine karşı sokaklarda protestolarda. İsyan dalgası, Arap …

Emekçilere Yönelik Yeni Saldırılar Kapıda

Saray rejimi, içinde yol aldığımız ve uluslararası planda daha da ağırlaşması beklenen krizi kendi adına ve temsil ettiği …