Anasayfa / Gündem / Eti Bandırma Maden İşçileri Direndi; İdari İzin Hakkını Kazandı

Eti Bandırma Maden İşçileri Direndi; İdari İzin Hakkını Kazandı

Eti Bandırma maden işçileri geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle memurların izne çıkarılıp, işçilerin çalışmaya zorlanması nedeniyle eylem gerçekleştirdi.

Maden işçilerinin eylemi sonuç verdi ve Eti Bandırma maden işçileri idari izin hakkını kazandı. Fakat Eti Madene bağlı birçok işletmede işçiler zorla çalıştırılmaya devam ediyor.

Eti Bandırma maden işçileri de “gerek duyulduğunda dönüşümlü olarak çalışmaya çağırılacaklarını” belirten mesajlar aldılar. 

Ülkemizde birçok madende, tersanede, inşaatta ve fabrikalarda işçiler salgına karşı hiçbir önlem alınmadan zorla çalıştırılmaktadır. İşçiler, patronların “ölümüne çalışma” dayatmasına karşı işyerlerinde komiteler kurarak üretimden gelen güçlerini kullanmalılar.

UNUTMAYALIM, İŞÇİLER BİRLİKTE GÜÇLÜDÜR.

KG Manisa

Göz atın

GARA’DA KURTARILMAK!

Kim ne için kurtarılmak istendi? Gara (Gare) operasyonunun gerçek hedefi ile ilgili “kasıtlı” bir belirsizlik söz konusu. Yetkililerin açıklamalarına …

“İşçi Sınıfı Öldü” Diyenlere İnat Mücadele Her Yerde

Kasım 1917’de Rusya’da işçi sınıfı gerçek anlamda ilk defa iktidarı aldı ve işçi demokrasisini inşa etmeye girişti. Stalinist karşı devrim, ilk …