Anasayfa / Dünya / Brezilya’da kapitalist barbarlık: Ölen işçiyi ortada bırakıp mağazayı açık tuttular

Brezilya’da kapitalist barbarlık: Ölen işçiyi ortada bırakıp mağazayı açık tuttular

Pandemi sürecinde işçi sınıfına ya çalışarak ya da evde aç kalarak ölmeyi dayatan burjuva yönetimlerinin meşruiyeti küresel olarak tartışılmaya devam edilirken, Brezilya’dan gelen bir haber kapitalist barbarlığın ne boyutlara ulaştığını ortaya koydu.

59 yaşındaki satış müdürü Manoel Moises Cavalcante, 14 Ağustos Cuma günü saat 8’de Brezilya’nın Recife kentindeki Carrefour mağazasında kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Mesai saatlerinde vefat ettiği görülen Cavalcante’nin bedeni sağlık ekipleri gelene kadar olduğu yerde tutuldu. Bu surada mağaza müşteri almaya devam etti ve Cavalcante’nin vücudu üç şemsiye ve birkaç karton kutu ile kapatıldı.

Olay başta Brezilya olmak üzere pek çok ülkede sosyal medyada öfke patlamasına sebep olurken, Carrefour şirketinden bir açıklama yapılmadı.

Göz atın

BUGÜN, BOĞAZİÇİ DİRENİŞİ VE BİZ

“O halde, köylüler ekonominin gerilemesiyle birlikte bunalmışlardır; entelijensiya giderek daha yoksullaşmakta ve batmaktadır, küçük ve …

Dünyayı Değiştirebilmenin Tek Yolu, Sosyalizm İçin Savaşmaktır!

Pandemi ve ekonomik krizin birleştiği tarihi bir dönemden geçiyoruz. Bu durumdan kaynaklanan acımasız toplumsal kutuplaşma, …